Hakkımızda

 

Hakkımızda

Onay Kentsel Dönüşüm Mim. Müh. Ltd. Şti. olarak riskli yapı tespiti, performans analizi, statik uygulama projesi ve detayları vb. konularda, 2011 yılından itibaren aktif olarak hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz hizmetler:

  • Statik Proje
  • Riskli Yapı Tespiti
  • Performans Analizi
  • Onarım ve Güçlendirme
  • Yıkım 

Statik Proje Hizmetimiz 

Statik proje hizmetimizde, mimari projeniz üzerinden gerekli yönetmeliklere uygun olarak tasarlanmış statik sistemin analizi yapılır. Güvenli, ekonomik, estetik ve işlevsel olan bu projeler yapının oluşturulmuş olan diğer projeleri ile entegre edilir. 

 

Riskli Yapı Tespiti Hizmetimiz

Riskli yapı tespiti hizmetimizde, mevcut yapının yerinde yapılan incelemeleri, alınan numunelerinin test edilmesi ve sonucunda toplanan tüm verilerin analizi ile riskli  yapı tespiti yapılır.

Onarım – Güçlendirme 

Riskli olarak ilan edilmiş yapıda yönetmeliklere uygun şekilde onarım ve güçlendirme yapılarak yapının servis ömrü uzatılırken can ve mal güvenliği de sağlanmış olur.

Yıkım Planı –  Yıkım Ruhsat Dosyası 

Riskli olarak ilan edilmiş olan yapının yıkımı için ilgili idareden alınacak yıkım ruhsatı dosyasının hazırlanması, yıkım planının hazırlanması, dosyanın takibi ve yıkım uygulaması aşamalarını içeren hizmettir.

 

 

 

 

Kira Yardımı Ne Kadar?

Kira Yardımı Ne Kadar?

Kentsel Dönüşüm Başvuru Evrakları

Kentsel Dönüşüm Başvuru Evrakları

Kentsel dönüşüm, imara aykırı, teknik altyapı ve donatılardan yoksun, kentsel bir alanın modern şehi...
Kentsel Dönüşüme Kimler Başvuru Yapabilir?

Kentsel Dönüşüme Kimler Başvuru Yapabilir?

Kentsel Dönüşüm kapsamında riskli olarak ilan edilmiş alanlarda bireysel başvuruya gerek duyulmaksız...